Zaprawy tynkarskie

Goldband jest tynkiem wewnętrznym, przeznaczonym do nakładania ręcznego jednowarstwowego, przydatnym do każdego rodzaju chropowatego podłoża, bądź solidnie utwardzonej obrzutki w dowolnego rodzaju budynkach, z wyjątkiem pomieszczeń przeznaczonych do mokrych procesów produkcyjnych. Zaprawa może być stosowana na wszelkich podłożach przeznaczonych do tynkowania, głównie na murach, ścianach z betonu, różnego rodzaju stropach.

Budownictwo mieszkaniowe, hotele, szpitale, pomieszczenia użyteczności publicznej i pomieszczenia o zwykłej wilgotności powietrza, włącznie z domowymi pomieszczeniami o podwyższonej wilgotności, jak kuchnie i łazienki. Właściwości: produkt mineralny, tworzy przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniach, reguluje wilgotność i jest paroprzepuszczalny, odporny na ścieranie, możliwość wbijania gwoździ, możliwość nakładania do grubości 50 mm, obróbka maszynowa.

Służy do ręcznego wykonywania tynków jednowarstwowych – wewnątrz budynków, w pomieszczeniach o normalnej wilgotności powietrza, także w kuchniach i łazienkach. Zalecany na sufity i ściany z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych bądź silikatowych, powierzchnie z betonu i betonu komórkowego. Służy również do prac remontowych i naprawczych - do obróbki ościeży podczas montażu lub wymiany okien, drzwi i parapetów oraz do uzupełniania większych ubytków (do 3 cm głębokości).

Zaprawa tynkarska PROFIT jest suchą mieszaniną zaprawową, złożoną z cementu portlandzkiego, wapna hydratyzowanego, wypełniaczy mineralnych oraz domieszek specjalnych. Mrozoodporna - nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Stosuje się do otrzymania jednowarstwowych podkładów tynkarskich (o grubości minimum 8 mm) oraz jako tynk nawierzchniowy na ścianach i sufitach. Można ją stosować na podłożach utwardzonych w drodze odparowywania wody.

Tworzy tynk dwuwarstwowy kat 0-III – tynk składa się z dwóch warstw: „obrzutki wstępnej” i „narzutu wierzchniego”. Zaprawa oferowana jest w dwóch wersjach: do tynkowania ręcznego bądź maszynowego (opakowania oznaczone dodatkowo literą M). Rodzaje tynkowanych podłoży – sufity i ściany z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych bądź silikatowych; powierzchnie z betonu, gazobetonu, płyt wiórowo-cementowych, tynku cementowego i cementowo-wapiennego.

Dodatkowe informacje