Zaprawy Klejowe

Zaprawa klejowa służy do mocowania płytek ceramicznych na zewnątrz i wewnątrz budynków. Zaprawą można kleić okładziny tak ścienne jak i podłogowe ceramiczne (glazura i terakota), kamionkowe, klinkierowe na podłożach nieodkształcalnych typu: beton, mury jednorodne wykonane na spoinę pełną, tynki cementowe i cementowo wapienne, jastrychy cementowe. Zastosowanie na silnie porowatym betonie i starych okładzinach z płytek ceramicznych jest dopuszczalne wyłącznie wewnątrz pomieszczeń.

Klej do płytek przeznaczony do łazienek, kuchni, korytarzy oraz do wykonywania okładzin na niewielkich powierzchniach na zewnątrz budynków. Służy do przyklejania płytek o małym i średnim formacie ,ceramicznych (glazura, terakota, gres, mozaika), cementowych, kamiennych itp. Można jej używać do murowania i wyrównywania powierzchni.

Służy do mocowania płytek ceramicznych (glazura, terakota), cementowych i kamiennych (oprócz marmuru), na nieodkształcalnych podłożach, takich jak: beton, jastrych cementowy, tynk cementowy i cementowo wapienny. Może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zaprawa, może być stosowana również na podłożach odkształcalnych takich jak: płyty gipsowo-kartonowe, płyty wiórowe, ogrzewane podłogi, wówczas gdy dodamy do niej emulsji elastycznej Ceresit CC 83, która poprawia parametr techniczne zaprawy

Służy do mocowania płytek glazury i terakoty na nieodkształcalnych podłożach takich jak: beton, jastrych cementowy, tynk cementowy i cementowo wapienny. Może być stosowana w budownictwie mieszkaniowym wewnątrz i na zewnątrz budynków. W przypadku mocowania płytek o nasiąkliwości poniżej 3%, np. gresowych do zaprawy Ceresit XK należy dodać emulsję elastyczną Ceresit CC 83.

Sopro FBK 372 extra – Wzmocniona włóknami, cienkowarstwowa zaprawa klejowa do układania i mocowania płytek ceramicznych w pomieszczeniach i na zewnątrz. Przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, obszarach wilgotnych i mokrych.

Sopro FBK 372 – Cementowa zaprawa klejowa, cienkowarstwowa do układania i mocowania ściennych oraz podłogowych okładzin ceramicznych i kamiennych. Przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych – wilgotnych i mokrych.

 

Dodatkowe informacje